Hadley And Maxwell Blog Uncategorized To była jedna z najlepszych inwestycji wszech czasów!

To była jedna z najlepszych inwestycji wszech czasów!

To była jedna z najlepszych inwestycji wszech czasów! post thumbnail image

Wartość aktywów wzrosła o 10 000 USD dziennie przez 55 lat.

Pozwolę sobie opowiedzieć Państwu historię jednej z nich, która z czasem zdmuchnęła z wody nawet wczesne inwestycje Tesli.

Wartość tej inwestycji wyniosła 10 000 USD dziennie przez 55 lat. Ale nie mówię o akcjach czy nieruchomościach. Mówię o obrazie Andy’ego Warhola. Proszę pozwolić mi wyjaśnić…

“Prawdziwi fani są nie tylko bezpośrednim źródłem pańskich dochodów, ale także główną siłą marketingową dla zwykłych fanów”.

– Kevin Kelly

Pierwotnie został kupiony za 5000 dolarów w 1967 roku, kiedy Andy Warhol nie był jeszcze jednym z największych artystów w historii. Od tego czasu Andy Warhol zyskał sławę, a Blue Marilyn wielokrotnie zmieniała właściciela. I proszę pozwolić mi powiedzieć, że wartość tego samego obrazu dzisiaj będzie dla Państwa szokiem.

Blue Marilyn to jedno z najbardziej kultowych dzieł Warhola, przedstawiające legendarną aktorkę Marilyn Monroe w stylu pop-art. Warhol użył techniki zwanej sitodrukiem, która pozwoliła mu stworzyć wiele kopii tego samego obrazu w różnych kolorach. Stworzył 50 wariantów Marilyn, każdy z innym kolorem tła. Niebieska Marilyn jest jedyną z niebieskim tłem.

Blue Marilyn Wycena:

  • 1967: $5,000
  • 2022: 195 milionów dolarów (+3 899 900%)

Tak, dobrze Państwo przeczytali. W 2022 roku ten obraz Warhola został sprzedany za oszałamiającą kwotę 195 milionów dolarów.

Obraz został po raz pierwszy kupiony przez handlarza dziełami sztuki Richarda Bellamy’ego, który zapłacił za niego 5000 dolarów w 1967 roku. Sprzedał go innemu dealerowi, Robertowi Mnuchinowi, za 250 000 dolarów w 1973 roku. Następnie Mnuchin sprzedał go kolekcjonerowi Frederickowi Weismanowi za 1,5 miliona dolarów w 1980 roku. Weisman przechowywał go aż do swojej śmierci w 1994 roku, kiedy to został odziedziczony przez jego żonę i córkę.

W 1998 roku zdecydowały się one sprzedać go na aukcji w Christie’s w Nowym Jorku. Licytacja rozpoczęła się od 4 milionów dolarów i szybko wzrosła do 17 milionów dolarów. Ostateczna oferta została złożona przez anonimowego nabywcę przez telefon, który zapłacił za obraz 18 milionów dolarów. To 3 600-krotny zwrot z pierwotnej inwestycji!

To jednak nie koniec tej historii. Anonimowym nabywcą okazał się Steven A. Cohen, miliarder zarządzający funduszami hedgingowymi i kolekcjoner dzieł sztuki. Przechowywał on obraz w swojej prywatnej kolekcji aż do 2017 roku, kiedy to zdecydował się sprzedać go ponownie. Tym razem sprzedał go prywatnie innemu kolekcjonerowi miliarderowi o imieniu Leon Black, który zapłacił za niego oszałamiającą kwotę 150 milionów dolarów.

To 8-krotny zwrot z inwestycji Cohena i 30 000-krotny zwrot z inwestycji Bellamy’ego. Oznacza to, że Blue Marilyn zyskiwała na wartości około 10 000 dolarów dziennie przez 55 lat!

Chociaż nie każdy obraz będzie kiedyś wart prawie 200 milionów dolarów, 85% zarządzających majątkiem uważa, że Według Deloitte sztuka należy do nowoczesnych portfeli.

Dzięki sekurytyzacji dzieł artystów takich jak Picasso, Banksy i Warhol, każdy może zostać inwestorem w sztukę. Jak dotąd wielu inwestorów śmiało się do rozpuku.

No i proszę. Jedną z najlepszych inwestycji wszech czasów nie były akcje czy nieruchomości, ale obraz Andy’ego Warhola. I kto wie? Może w przyszłości zyska na wartości jeszcze bardziej.

Related Post

Chcą Państwo połączyć się z partnerem? Proszę chwycić za pędzel Dlaczego wspólne malowanie może być łączącym doświadczeniemChcą Państwo połączyć się z partnerem? Proszę chwycić za pędzel Dlaczego wspólne malowanie może być łączącym doświadczeniem

Dlaczego wspólne malowanie może być łączącym doświadczeniem Zdjęcie autorstwa Elnur_ wł. DepositPhotos Czy chcą Państwo obligacji ze swoim partnerem? Być może warto chwycić za pędzel. Chociaż zazwyczaj myślimy o malowaniu